O souboru

  TOPlist

Soubor písní a tanců Radost byl založen v roce 1977 a od svého vzniku působí v DDM ALFA  Pardubice.  V této době se začal tvořit i taneční repertoár a postupně přecházel ze všeobecně českého a moravského na vlastní regionální. 

Od roku 1991 se datují pravidelné zahraniční výjezdy. Radost tančila, hrála a zpívala v těchto zemích: Belgie, Francie, Holandsko, Turecko, Itálie, Slovensko, Rusko, Maďarsko, Chorvatsko, Slovinsko, Německo, ze vzdálenějších zemí se představila i v Japonsku a Brazílii.

Soubor se účastní folklorních festivalů a přehlídek v naší republice. Vystupuje ve skanzenu na Veselém kopci, Rožnově pod Radhoštěm a dalších místech. Je pravidelným účastníkem festivalu Pardubice - Hradec Králové.

V Pardubicích pořádá pravidelně vánoční koncerty, výchovné koncerty, účastní se spolu s ostatními folklorními soubory projektu "Český rok", s pardubickým souborem Perníček pořádá "Vítání máje" a od roku 1999 je spolupořadatelem mezinárodního festivalu "Tradice Evropy".

V současné době má soubor 100 členů, kteří pracují v několika odděleních podle věku od 4 let až po dospělé. K tanci a zpěvu nám hraje dospělá muzika.

Stálým a významným sponzorem našeho souboru je

Statutární město Pardubice